KONST / Litografier / Färglitografi 12872412
*
nr 1287 2412
C Göran Karlsson
(f. 1944), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 11/200, CGK. Motivet: 60x45 cm
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2019
kl 18:28:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/11 12:29:10
1
800 kr
11/11 11:37:34
2
800 kr
11/11 11:37:34
1
800 kr (Budbetjänt)
11/11 15:37:44
2
900 kr
11/11 16:38:10
1
1.000 kr
11/11 16:40:21
2
1.200 kr
11/11 17:06:24
1
1.200 kr
11/11 17:06:24
2
1.200 kr (Budbetjänt)
11/11 17:06:41
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
C Göran Karlsson
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om C Göran Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: c göran karlsson cgk färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
C Göran Karlsson
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om C Göran Karlsson
nr 1287 2412
C Göran Karlsson
(f. 1944), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 11/200, CGK. Motivet: 60x45 cm
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/11 12:29:10 | 1 | 800 kr |
11/11 11:37:34 | 2 | 800 kr |
11/11 11:37:34 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
11/11 15:37:44 | 2 | 900 kr |
11/11 16:38:10 | 1 | 1.000 kr |
11/11 16:40:21 | 2 | 1.200 kr |
11/11 17:06:24 | 1 | 1.200 kr |
11/11 17:06:24 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
11/11 17:06:41 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
C Göran Karlsson
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör.Läs mer om C Göran Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: c göran karlsson cgk färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27